Menu

Fototapety samoprzylepne do kuchni

30 lipca 2018 - Aranżacja mieszkania
Fototapety samoprzylepne do kuchni

Fototapety to świetna dekoracja nie tylko do salonu lub sypialni, ale również do takich wnętrz jak kuchnia lub łazienka. We współczesnych mieszkaniach kuchnia to czyste pomieszczenie, zwłaszcza tam, gdzie nie używa się kuchenek gazowych tylko elektryczne. Nie ma tam tłustego osadu ze spalonego gazu albo wilgoci. Dlatego na ścianie mogą być przyklejone zwykłe fototapety. Można je oczywiście laminować, żeby osłonić przed podrapaniem lub zachlapaniem wodą.

W pewnych przypadkach do kuchni lepsze byłyby fototapety samoprzylepne, czyli po prostu naklejki. Niestety to cienkie folie, które nie będą dobrze wyglądały na ścianie, która zawsze ma pewne nierówności. Z tego względu naklejki nie będą dobrze wyglądały na ścianie i rzadko tak się robi. Najczęściej fototapety samoprzylepne nakleja się na szkło albo inne gładkie podłoże (więcej – https://fototapety.art/dekoracje/naklejki-fototapety-samoprzylepne/). W łazience i w kuchni najlepiej sprawdzą się specyficzne odmiany naklejek, które mają klej na zadrukowanej stronie. Nakleja się je pod szybę i wówczas naklejka jest chroniona przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, a motyw jest doskonale widoczny. Oczywiście szybę trzeba utrzymywać w czystości.

  Zdjęcia w nieszablonowej okładce na pokojowej ścianie

Fototapety samoprzylepne znajdują inne ciekawe zastosowanie w kuchni, mianowicie do oklejania sprzętów kuchennych i frontów mebli kuchennych. Można to robić również nowych wnętrzach, ale częściej we wnętrzach, które właściciel chce odnowić tanim kosztem. Najtańsze byłoby pomalowanie frontów, ale fototapety samoprzylepne mogą mieć wzór podobny do tego, który zostanie naklejony na ścianie. Wtedy aranżacja wnętrza będzie kompletna, bez żadnego dysonansu.